Grzybica.info

Turystyka

Podczas wycieczek górskich musimy zwracać szczególną uwagę na nasze stopy. Buty powinny być odpowiednio przystosowane do górskich warunków i najczęściej sięgają ponad kostkę. Przy wyborze obuwia zwracajmy uwagę na jego przewiewność, a także rozmiar: stopa musi czuć się swobodnie, by uniknąć otarć i odparzeń. Niewprawni turyści powinni odpowiednio dawkować wycieczki, by nie obciążać nadmiernie stóp. Pamiętajmy o właściwym doborze skarpet. Turyści wiedzą, że przyczyną bąbli są nie tylko przyciasne buty, ale także wilgotne skarpety.

Podobne zasady obowiązują podczas wycieczek miejskich. Bywa przecież, że zwiedzając nowe miejsca, krążymy po ulicach, placach, zaułkach miasta cały dzień. Warto pomyśleć wcześniej o wygodnym, przewiewnym obuwiu.

 
Naukowcy opracowali szczepionkę przeciw zakażeniom chorobotwórczymi grzybami. Zakażenia grzybicze są częstym powikłaniem terapii antybiotykami.
Grzyby można znaleźć na całym ludzkim ciel, ale najczęściej są na piętach, pod paznokciami u nóg i między palcami u nóg. Zwykle grzyby żyjące na skórze nie robią swojemu gospodarzowi krzywdy, ale mnożąc się mogą powodować niestety inne infekcje. Są wszędzie ale im niżej tym więcej grzybów, a np. na głowie prawie wcale.
Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje - epidemia grzybicy na świecie przybiera coraz większe rozmiary. Kłopoty z jej opanowaniem mają nawet kraje wysoko rozwinięte. Zła sytuacja jest także w Polsce, gdzie grzybica jest bardzo rozpowszechniona, w tym jedna z jej odmian - grzybica paznokci.
Polityka Prywatności