Uprawianie sportu

Kilka godzin spędzanych w obuwiu sportowym – to wymóg założenia przewiewnego obuwia, nigdy z tworzywa sztucznego. Potrzebne są także odpowiednie skarpety – naturalne lub specjalne dla osób uprawiających sport, chroniące stopy przed nadmiernym poceniem się.

Prysznic po aktywności fizycznej należy zakończyć starannym wysuszeniem ciała, zwłaszcza w przestrzeniach między palcami oraz fałdach skórnych. Jest to szczególnie ważne np. po wizycie w klubie sportowym, tenisowym, na siłowni – gdy powracamy do swojej codziennej odzieży po zmianie ubrania sportowego. Warto mieć ze sobą dodatkowo czyste, suche skarpetki.
Co piąty Polak ma grzybicę stóp. Polska jest w czołówce pod względem występowania tej choroby wśród krajów Europy po Rosji, Czechach i Węgrzech. Przyczyna jest prozaiczna. Nie dbamy o własne stopy i nie reagujemy na pierwsze objawy choroby.
Grzyby można znaleźć na całym ludzkim ciel, ale najczęściej są na piętach, pod paznokciami u nóg i między palcami u nóg. Zwykle grzyby żyjące na skórze nie robią swojemu gospodarzowi krzywdy, ale mnożąc się mogą powodować niestety inne infekcje. Są wszędzie ale im niżej tym więcej grzybów, a np. na głowie prawie wcale.
Naukowcy opracowali szczepionkę przeciw zakażeniom chorobotwórczymi grzybami. Zakażenia grzybicze są częstym powikłaniem terapii antybiotykami.
Polityka Prywatności