Grzybica.info

Uprawianie sportu

Kilka godzin spędzanych w obuwiu sportowym – to wymóg założenia przewiewnego obuwia, nigdy z tworzywa sztucznego. Potrzebne są także odpowiednie skarpety – naturalne lub specjalne dla osób uprawiających sport, chroniące stopy przed nadmiernym poceniem się.

Prysznic po aktywności fizycznej należy zakończyć starannym wysuszeniem ciała, zwłaszcza w przestrzeniach między palcami oraz fałdach skórnych. Jest to szczególnie ważne np. po wizycie w klubie sportowym, tenisowym, na siłowni – gdy powracamy do swojej codziennej odzieży po zmianie ubrania sportowego. Warto mieć ze sobą dodatkowo czyste, suche skarpetki.
W Polsce wiele osób cierpi na grzybicę stóp oraz na grzybicę płytek paznokciowych - uważa prof. Roman Nowicki - dermatolog, wenerolog i alergolog z Kliniki Dermatologicznej Akademii Medycznej w Gdańsku.
Grzyby można znaleźć na całym ludzkim ciel, ale najczęściej są na piętach, pod paznokciami u nóg i między palcami u nóg. Zwykle grzyby żyjące na skórze nie robią swojemu gospodarzowi krzywdy, ale mnożąc się mogą powodować niestety inne infekcje. Są wszędzie ale im niżej tym więcej grzybów, a np. na głowie prawie wcale.
Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje - epidemia grzybicy na świecie przybiera coraz większe rozmiary. Kłopoty z jej opanowaniem mają nawet kraje wysoko rozwinięte. Zła sytuacja jest także w Polsce, gdzie grzybica jest bardzo rozpowszechniona, w tym jedna z jej odmian - grzybica paznokci.
Polityka Prywatności