Grzybica.info

Nadchodzi lato

Zbliża się lato, pora jakże przez nas wyczekiwana. Cieszymy się na spotkanie ze słońcem, marzymy o wycieczkach, zwiedzaniu nowych miejsc, o górskich wyprawach lub beztroskim wylegiwaniu nad wodą. Wielu z nas cieszy się także, że będzie mogło uprawiać ulubiony sport na świeżym powietrzu – tenis, jazdę na rowerze czy biegi.

Warto jednak pamiętać, że lato to także pora wielu zagrożeń, wśród nich jest wysokie ryzyko zachorowania na grzybicę.

Czy wiesz, że na grzybicę choruje bardzo dużo osób – ocenia się, że cierpi na nią 42% naszego społeczeństwa, zaliczana jest nawet do chorób cywilizacyjnych. Do zarażenia dochodzi bardzo łatwo np. poprzez wspólne korzystanie z wanny, ręcznika czy nożyczek do paznokci. Warto uświadomić sobie, które z miejsc lub naszych zachowań może rodzić zagrożenie i odpowiednio je modyfikować. Należy pamiętać, szczególnie latem, że jest to dolegliwość powszechna, która nie kończy się z przekroczeniem polskich granic. Nawet kraje wysoko rozwinięte mają problem z grzybicą. Grzyby chorobotwórcze obecne są wszędzie i wszędzie obowiązuje nas zachowanie zdrowego rozsądku i unikanie niepotrzebnych zagrożeń.

 
Naukowcy opracowali szczepionkę przeciw zakażeniom chorobotwórczymi grzybami. Zakażenia grzybicze są częstym powikłaniem terapii antybiotykami.
Grzyby można znaleźć na całym ludzkim ciel, ale najczęściej są na piętach, pod paznokciami u nóg i między palcami u nóg. Zwykle grzyby żyjące na skórze nie robią swojemu gospodarzowi krzywdy, ale mnożąc się mogą powodować niestety inne infekcje. Są wszędzie ale im niżej tym więcej grzybów, a np. na głowie prawie wcale.
Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje - epidemia grzybicy na świecie przybiera coraz większe rozmiary. Kłopoty z jej opanowaniem mają nawet kraje wysoko rozwinięte. Zła sytuacja jest także w Polsce, gdzie grzybica jest bardzo rozpowszechniona, w tym jedna z jej odmian - grzybica paznokci.
Polityka Prywatności